Panasonic Electronic Components ERJ-8BSFR12V
ERJ-8BSFR12V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8BSFR12V
Brief Description
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
ERJ-8BSFR12V.pdf
Availability of ERJ-8BSFR12V
QUANTITY
ERJ-8BSFR12V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8BSFR12V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8BSFR12V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8BSFR12V
Related LinksERJ-8B, ERJ-8BSFR12V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8BSFR12V Details Description
Related parts for ERJ-8BSFR12V
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 822 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
ATTENUATOR 7DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 60COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf