Panasonic Electronic Components ERJ-8BSFR20V
ERJ-8BSFR20V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8BSFR20V
Brief Description
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
ERJ-8BSFR20V.pdf
Availability of ERJ-8BSFR20V
QUANTITY
ERJ-8BSFR20V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8BSFR20V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8BSFR20V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8BSFR20V
Related LinksERJ-8B, ERJ-8BSFR20V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8BSFR20V Details Description
Related parts for ERJ-8BSFR20V
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 266MHZ 2CIRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TWEEZER ASSORTED datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 3.80MM REFL PCB datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 8POS datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 1% 0.6W 2512 datasheet.pdf
IC LCD TFT CTRLR 56QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf