Panasonic Electronic Components ERJ-8CWJR036V
ERJ-8CWJR036V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8CWJR036V
Brief Description
RES SMD 0.036 OHM 5% 1W 1206
Datasheet Download
ERJ-8CWJR036V.pdf
Availability of ERJ-8CWJR036V
QUANTITY
ERJ-8CWJR036V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8CWJR036V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8CWJR036V
LED Lighting Components
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.036
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8CWJR036V
Related LinksERJ-8C, ERJ-8CWJR036V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8CWJR036V Details Description
Related parts for ERJ-8CWJR036V
IC OPAMP GP 100KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 20BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 193 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 37.7MM RND 17MM datasheet.pdf