Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1373V
ERJ-8ENF1373V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1373V
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1373V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1373V
QUANTITY
ERJ-8ENF1373V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1373V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1373V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1373V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1373V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1373V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1373V
JUMPER-H1504TR/A3049S/H1504TR 3" datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 9.6A PPAK SO-8 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 500MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf