Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1432V
ERJ-8ENF1432V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1432V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1432V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1432V
QUANTITY
ERJ-8ENF1432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1432V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1432V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1432V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1432V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1432V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1432V
CIR BRKR THRM 300MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15A TO-262 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR 1200V 105A ECOPAC2 datasheet.pdf
IC MONO/ASTBL MULTVIBRTR 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 36SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 11A 125V datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf