Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF1543V
ERJ-8ENF1543V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF1543V
Brief Description
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF1543V.pdf
Availability of ERJ-8ENF1543V
QUANTITY
ERJ-8ENF1543V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF1543V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF1543V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF1543V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF1543V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF1543V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF1543V
IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf