Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2102V
ERJ-8ENF2102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2102V
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2102V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2102V
QUANTITY
ERJ-8ENF2102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2102V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2102V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2102V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2102V
RES 12.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS 14-16AWG DUAL datasheet.pdf
CABLE TIE REL STD NAT 6.3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE INDUST 250A 660V BS88 datasheet.pdf
IC DGTL PWR CTRLR 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf