Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2262V
ERJ-8ENF2262V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2262V
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2262V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2262V
QUANTITY
ERJ-8ENF2262V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2262V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2262V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2262V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2262V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2262V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2262V
BOX ALUM UNPAINTED 4.71"LX3.7"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PARALLEL 5V 20SOIC datasheet.pdf
FAN KIT 120MM LT GRY 230VAC 5PCS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
VARIAC BRUSH 5021 6020 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 200W datasheet.pdf