Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF22R6V
ERJ-8ENF22R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF22R6V
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF22R6V.pdf
Availability of ERJ-8ENF22R6V
QUANTITY
ERJ-8ENF22R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF22R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF22R6V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF22R6V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF22R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF22R6V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF22R6V
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SSOP datasheet.pdf
FUSE CERM 15A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf