Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2321V
ERJ-8ENF2321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2321V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2321V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2321V
QUANTITY
ERJ-8ENF2321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2321V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2321V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2321V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2321V
IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D4N-4B32 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FIXED IND 0.4NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" WHT JACKS NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf