Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2433V
ERJ-8ENF2433V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2433V
Brief Description
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2433V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2433V
QUANTITY
ERJ-8ENF2433V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2433V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2433V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2433V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2433V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2433V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2433V
PC BOARD FR4 COPP-1SIDE 4.5X17.0 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC RTC BINARY CNT I2C 8-USOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 40MA 40 OHM TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf