Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF25R5V
ERJ-8ENF25R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF25R5V
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF25R5V.pdf
Availability of ERJ-8ENF25R5V
QUANTITY
ERJ-8ENF25R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF25R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF25R5V
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF25R5V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF25R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF25R5V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF25R5V
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 6DSBGA datasheet.pdf
CAP ROCKER RECT BLK/RED/WHT LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P10C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 4V T/H datasheet.pdf