Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2611V
ERJ-8ENF2611V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2611V
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2611V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2611V
QUANTITY
ERJ-8ENF2611V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2611V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2611V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2611V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2611V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2611V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2611V
SWITCH KEYLOCK SPST ON-OFF 115V datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 59 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 80QFP datasheet.pdf
IC MCU ARM7 126KB FLASH 64LFCSP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 80POS datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 16.384000 MHZ datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf