Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2802V
ERJ-8ENF2802V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2802V
Brief Description
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2802V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2802V
QUANTITY
ERJ-8ENF2802V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2802V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2802V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2802V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2802V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2802V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2802V
TRIMMER 5K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC LI-ON LINEAR CHRG MGMT 10-SON datasheet.pdf
SINTERED BAR MAG THREADED SHAFT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 495MA 180 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf