Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF2942V
ERJ-8ENF2942V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF2942V
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF2942V.pdf
Availability of ERJ-8ENF2942V
QUANTITY
ERJ-8ENF2942V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF2942V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF2942V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF2942V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF2942V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF2942V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF2942V
IC INTERFACE QUAD 100-TQFP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA datasheet.pdf
ICL 47 OHM 20% 3A 15MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 561 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE DIFFUSED 3MM T/H datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 1A1B, 1-C datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
220UF 6.3V 6.3X16 85C AXI datasheet.pdf