Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3162V
ERJ-8ENF3162V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3162V
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3162V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3162V
QUANTITY
ERJ-8ENF3162V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3162V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3162V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3162V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3162V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3162V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3162V
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420 datasheet.pdf
TERMINAL WIRE PIN 22-18 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
900 MHZ/2.4 GHZ - CONFIG STICK datasheet.pdf
MICRO 21C P 36" YEL FLOAT datasheet.pdf