Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3573V
ERJ-8ENF3573V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3573V
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3573V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3573V
QUANTITY
ERJ-8ENF3573V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3573V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3573V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3573V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3573V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3573V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3573V
IC OPAMP GP 5MHZ 8SO datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC ENCODER VIDEO W/DAC 64-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 12PS DL SMD AU datasheet.pdf
FILTER EMI 1000 PF C TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
68CKT INT IPASS CBL 8X W/SB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPKR ALARM 9-12VDC 95DB datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf