Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF3833V
ERJ-8ENF3833V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF3833V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF3833V.pdf
Availability of ERJ-8ENF3833V
QUANTITY
ERJ-8ENF3833V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF3833V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF3833V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF3833V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF3833V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF3833V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF3833V
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 2K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL FOR I-PASS PLUS datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 10X3X5" 5A MED datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
ANTENNA GSA.8841 NFC-200 SMA datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf