Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF4643V
ERJ-8ENF4643V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF4643V
Brief Description
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF4643V.pdf
Availability of ERJ-8ENF4643V
QUANTITY
ERJ-8ENF4643V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF4643V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF4643V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF4643V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF4643V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF4643V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF4643V
RES SMD 147 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SPLICE CRIMPBAND 7RIDGES datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 24-DIP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf