Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF6202V
ERJ-8ENF6202V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF6202V
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF6202V.pdf
Availability of ERJ-8ENF6202V
QUANTITY
ERJ-8ENF6202V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF6202V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF6202V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF6202V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF6202V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF6202V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF6202V
RES SMD 2.49K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE 100A 690V 1TN/80 AR UC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
IC USB TO ASYNC UART INTERFACE datasheet.pdf
1487-27 REEL HOLDER ASSY datasheet.pdf
RES SMD 583K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.6UH 10.5A 1.32 MOHM datasheet.pdf
TOUCH SCREEN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.1UF 6.3V 0301 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf