Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF6340V
ERJ-8ENF6340V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF6340V
Brief Description
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF6340V.pdf
Availability of ERJ-8ENF6340V
QUANTITY
ERJ-8ENF6340V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF6340V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF6340V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF6340V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF6340V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF6340V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF6340V
HANDLE INSTR RND .250"DIA ALUM datasheet.pdf
CONN PIN .062 SIZE 16 TYPE III+ datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CIC TOP 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 291.6VC SMC datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS CABLE MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf