Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF6652V
ERJ-8ENF6652V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF6652V
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF6652V.pdf
Availability of ERJ-8ENF6652V
QUANTITY
ERJ-8ENF6652V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF6652V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF6652V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF6652V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF6652V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF6652V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF6652V
RES SMD 750K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 1-5/16"X1-1/2" datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 36POS datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 2DB datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS TO MALE 5POS datasheet.pdf