Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF7321V
ERJ-8ENF7321V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF7321V
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF7321V.pdf
Availability of ERJ-8ENF7321V
QUANTITY
ERJ-8ENF7321V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF7321V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF7321V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF7321V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF7321V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF7321V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF7321V
RESONATOR SAW 315.000MHZ SMD datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 80-LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
TERMINAL STRAP - 27.5" LENGTH datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf