Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF7682V
ERJ-8ENF7682V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF7682V
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF7682V.pdf
Availability of ERJ-8ENF7682V
QUANTITY
ERJ-8ENF7682V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF7682V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF7682V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF7682V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF7682V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF7682V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF7682V
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 5A DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 657 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ACCESSORY NUT datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM SMD datasheet.pdf