Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8201V
ERJ-8ENF8201V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8201V
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8201V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8201V
QUANTITY
ERJ-8ENF8201V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8201V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8201V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8201V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8201V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8201V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8201V
CONN HOUSING 20POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 128TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT 168POS DIMM AU datasheet.pdf
FIXED IND 23NH 310MA 300 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf