Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8252V
ERJ-8ENF8252V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8252V
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8252V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8252V
QUANTITY
ERJ-8ENF8252V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8252V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8252V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8252V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8252V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8252V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8252V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR WATCHDOG LV SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf