Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF8662V
ERJ-8ENF8662V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF8662V
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF8662V.pdf
Availability of ERJ-8ENF8662V
QUANTITY
ERJ-8ENF8662V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF8662V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF8662V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF8662V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF8662V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF8662V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF8662V
CAP TANT 10UF 25V 10% 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FO JUMPER CAB. ASSY-2,0M 2X SC D datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
2200UF 16V 16X25MM 125C 4000H datasheet.pdf