Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF9093V
ERJ-8ENF9093V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF9093V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF9093V.pdf
Availability of ERJ-8ENF9093V
QUANTITY
ERJ-8ENF9093V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF9093V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF9093V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF9093V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF9093V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF9093V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF9093V
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
24 MTE RCPT HSG SR PLAIN .100 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 942 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf