Panasonic Electronic Components ERJ-8ENF9102V
ERJ-8ENF9102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8ENF9102V
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8ENF9102V.pdf
Availability of ERJ-8ENF9102V
QUANTITY
ERJ-8ENF9102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8ENF9102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8ENF9102V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8ENF9102V
Related LinksERJ-8E, ERJ-8ENF9102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8ENF9102V Details Description
Related parts for ERJ-8ENF9102V
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 30 OHM 300MA 1608 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2413 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 17A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEAD 60 POS 2.54 LEVER W/SR datasheet.pdf