Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ131V
ERJ-8GEYJ131V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ131V
Brief Description
RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ131V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ131V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ131V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ131V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ131V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ131V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ131V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ131V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ131V
JUMPER-H1501TR/A3049A/X 4" datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ8 PG29 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 201.6UH SMD datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.71A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 17A TO-220F datasheet.pdf
IC DUAL SMART RESET 8TDFN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 19.8A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf