Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ153V
ERJ-8GEYJ153V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ153V
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ153V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ153V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ153V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ153V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ153V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ153V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ153V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ153V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ153V
EVAL BOARD FOR UPC8128 900MHZ datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CHOKE DOUBLE 27MH 1A HORIZ datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
ROLL RUBBER DUAL LAYER LT BLUE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 45P 152MM datasheet.pdf