Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ184V
ERJ-8GEYJ184V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ184V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ184V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ184V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ184V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ184V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ184V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ184V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ184V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ184V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ184V
CABLE FLAT FLEX 10POS 1MM 8" datasheet.pdf
IC D/A CONV 8BIT OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG BLK/BLK CBL 6.4 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.05% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf