Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ1R1V
ERJ-8GEYJ1R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ1R1V
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ1R1V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ1R1V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ1R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ1R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ1R1V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ1R1V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ1R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ1R1V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ1R1V
MOSFET N-CH 60V 400MA TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC PROG TOUCH SCREEN CTRL 120BGA datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRANSFORMER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 767MA 340 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 24POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
WIRE SEAL WHT RCPT CONT 1.5 CBL datasheet.pdf
CONN EDGE CARD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 49A SO8FL datasheet.pdf