Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ205V
ERJ-8GEYJ205V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ205V
Brief Description
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ205V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ205V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ205V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ205V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ205V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ205V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ205V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ205V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ205V
MOSFET N-CH 150V 33A TO-3P datasheet.pdf
EXTENDER CARD IBM AT 49/98 HP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM PNP-NO SHILD datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 2CHANNEL 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1" datasheet.pdf