Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ223V
ERJ-8GEYJ223V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ223V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ223V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ223V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ223V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ223V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ223V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ223V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ223V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ223V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ223V
DIP CABLE - CDP40G/AE40M/X datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SYNTH 8-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 20POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X15V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
POWER SUPPLY 36V 3.33A 120W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917 datasheet.pdf