Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ393V
ERJ-8GEYJ393V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ393V
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ393V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ393V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ393V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ393V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ393V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ393V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ393V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ393V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ393V
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TOOL EXTRACT LANCELOK datasheet.pdf
RES SMD 965 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 22POS .127M datasheet.pdf