Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ685V
ERJ-8GEYJ685V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ685V
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ685V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ685V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ685V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ685V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ685V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ685V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ685V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ685V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ685V
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 910MA 155 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 24AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED COB CXB3590 2700K WHT SMD datasheet.pdf
MKP 2.5UF 5% 1600VDC DRAWING T3 datasheet.pdf