Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ102U
ERJ-A1AJ102U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ102U
Brief Description
RES SMD 1K OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ102U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ102U
QUANTITY
ERJ-A1AJ102U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ102U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ102U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ102U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ102U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ102U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ102U
JUMPER-H1505TR/A3048S/H1505TR 2" datasheet.pdf
THERMAL PAD .015" 8"X16" GP1500R datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 420MA 880 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI CR PNP STD VIEW datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf