Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ360U
ERJ-A1AJ360U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ360U
Brief Description
RES SMD 36 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ360U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ360U
QUANTITY
ERJ-A1AJ360U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ360U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ360U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ360U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ360U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ360U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ360U
MOSFET N-CH 600V 5.5A TO-220F datasheet.pdf
CONN HEADER 94POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SNAP SPADE AVIKRIMP (BB-8707-05) datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 2.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
MODULE DDR3 4GB SODIMM datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf