Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ390U
ERJ-A1AJ390U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ390U
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ390U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ390U
QUANTITY
ERJ-A1AJ390U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ390U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ390U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ390U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ390U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ390U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ390U
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
KIT DEV 9C MODULE FOR NET+OS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.99A TO-205 datasheet.pdf