Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ471U
ERJ-A1AJ471U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ471U
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ471U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ471U
QUANTITY
ERJ-A1AJ471U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ471U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ471U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ471U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ471U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ471U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ471U
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 1MM VERT 7POS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Z5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FJ BOX 2TASK CONTROLLER 4 CAM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 20V SMD datasheet.pdf