Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ680U
ERJ-A1AJ680U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ680U
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ680U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ680U
QUANTITY
ERJ-A1AJ680U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ680U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ680U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ680U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ680U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ680U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ680U
CONN PLUG ANGLED ENTRY 18AWG datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 10-24 NYLON 2" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A PQFN datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf