Panasonic Electronic Components ERJ-A1AJ911U
ERJ-A1AJ911U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1AJ911U
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1AJ911U.pdf
Availability of ERJ-A1AJ911U
QUANTITY
ERJ-A1AJ911U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1AJ911U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1AJ911U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1AJ911U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1AJ911U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1AJ911U Details Description
Related parts for ERJ-A1AJ911U
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 10NS 32QFP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 42V 1.79A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CBL 21POS 0.5MM JMPR TYPE D 10" datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC DLP 4100 DMD CTRLR 676FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET .5A AMMO datasheet.pdf
50 PIN RECEPTACLE 1.27MM I/O CON datasheet.pdf