Panasonic Electronic Components ERJ-A1BF9R1U
ERJ-A1BF9R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BF9R1U
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1.33W 2512 WIDE
Datasheet Download
ERJ-A1BF9R1U.pdf
Availability of ERJ-A1BF9R1U
QUANTITY
ERJ-A1BF9R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BF9R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BF9R1U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BF9R1U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BF9R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BF9R1U Details Description
Related parts for ERJ-A1BF9R1U
CAP CER 150PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS TIN WW datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOLT OUT 24-SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1500W datasheet.pdf
IC DRVR HISIDE 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER 100K 64BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BOARD DEMO VIPER37LE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf