Panasonic Electronic Components ERJ-A1BJ1R0U
ERJ-A1BJ1R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BJ1R0U
Brief Description
RES SMD 1 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1BJ1R0U.pdf
Availability of ERJ-A1BJ1R0U
QUANTITY
ERJ-A1BJ1R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BJ1R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BJ1R0U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BJ1R0U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BJ1R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BJ1R0U Details Description
Related parts for ERJ-A1BJ1R0U
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
FUSE 35A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
IC HALL OMNIPOLAR SWITCH SOT23 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 24.576MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf