Panasonic Electronic Components ERJ-A1BJ9R1U
ERJ-A1BJ9R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BJ9R1U
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1BJ9R1U.pdf
Availability of ERJ-A1BJ9R1U
QUANTITY
ERJ-A1BJ9R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BJ9R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BJ9R1U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BJ9R1U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BJ9R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BJ9R1U Details Description
Related parts for ERJ-A1BJ9R1U
CAP FILM 0.091UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
WRIST STRAP DUAL COND METAL MED datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 400MW ALF2 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT SER 20WQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V JB 0805 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf