Panasonic Electronic Components ERJ-A1BJR27U
ERJ-A1BJR27U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1BJR27U
Brief Description
RES SMD 0.27 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1BJR27U.pdf
Availability of ERJ-A1BJR27U
QUANTITY
ERJ-A1BJR27U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1BJR27U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1BJR27U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.27
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1BJR27U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1BJR27U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1BJR27U Details Description
Related parts for ERJ-A1BJR27U
IC ADC 12BIT SELF-CALBR 44-PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DGTL SW 256X256 44-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FERRULE LENGTH: 18MM SILVER datasheet.pdf
RES 124 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 320W datasheet.pdf