Panasonic Electronic Components ERJ-A1CFR10U
ERJ-A1CFR10U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1CFR10U
Brief Description
RES SMD 0.1 OHM 1.33W 2512 WIDE
Datasheet Download
ERJ-A1CFR10U.pdf
Availability of ERJ-A1CFR10U
QUANTITY
ERJ-A1CFR10U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1CFR10U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1CFR10U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1CFR10U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1CFR10U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1CFR10U Details Description
Related parts for ERJ-A1CFR10U
RES CHAS MNT 20 OHM 10% 300W datasheet.pdf
EURO QKE HDR RA DPWL RLG datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
SR BTS PC A 3 ASY CP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf