Panasonic Electronic Components ERJ-A1CJR012U
ERJ-A1CJR012U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1CJR012U
Brief Description
RES SMD 0.012 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1CJR012U.pdf
Availability of ERJ-A1CJR012U
QUANTITY
ERJ-A1CJR012U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1CJR012U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1CJR012U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.012
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1CJR012U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1CJR012U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1CJR012U Details Description
Related parts for ERJ-A1CJR012U
RES SMD 887 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
SWITCH LIMIT datasheet.pdf
RES SMD 33.6K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
1/4 INCH DUAL HST BK (200/6 INCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf