Panasonic Electronic Components ERJ-A1CJR015U
ERJ-A1CJR015U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-A1CJR015U
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 5% 1.33W 2512
Datasheet Download
ERJ-A1CJR015U.pdf
Availability of ERJ-A1CJR015U
QUANTITY
ERJ-A1CJR015U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-A1CJR015U
Internal Part NumberEIS-ERJ-A1CJR015U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±5%
Power (Watts)1.33W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-A1CJR015U
Related LinksERJ-A1, ERJ-A1CJR015U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-A1CJR015U Details Description
Related parts for ERJ-A1CJR015U
INTEGRAPH SCHEM SYNTH/SIM LIBRA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K 16MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 44 POS datasheet.pdf